מזגן רצפתי

מזגן רצפתי

החורף כבר הגיע וכולכם בוודאי מחפשים אופציות לחימום הבית. אחת האלטרנטיבות היעילות ביותר לחימום הבית שלכם הינה – מזגן רצפתי. במאמר זה נרחיב עליו את הדיבור, רגע לפני שאתם הולכים לרכוש אותו.

אז מהו מזגן רצפתי?

שמו מעיד עליו – הוא מותקן בסמוך לרצפה או על הרצפה. בשוק המזגנים קיימים שלושה מזגנים שהם רצפתיים כלהלן: מזגן רצפתי שהוא נייד, מזגן רצפתי נורמל ומזגן רצפתי דו כיווני וכעת נפרט לכם מה מהות כל אחד משלושת הסוגים הללו, כדלקמן:

מזגן רצפתי נייד – מכיוון שהוא נייד, כשמו כן הוא, ניתן להעביר אותו ממקום מסוים למקום אחר ללא כל בעיה. כדי להפעיל אותו בחדר צריך להעביר צינור עבה ממנו החוצה. היעילות שלו נמוכה – הן בגלל שיטת הפעולה שלו והן בגלל הצורך להשאיר חלון פתוח כשהוא עובד, כדי להעביר את הצינור החוצה. היתרון שלו ניכר רק בניידות שלו. הוא מקרר רק חדר קטן במיוחד.

מזגן רצפתי נורמל – זהו מזגן מפוצל, כאשר יחידת הקירור שלו לא מותקנת מעל גובה הראש, אלא בגובה הרצפה. הוא מקרר את החדר מהר, מכיוון שהאוויר שוקע ונשאר נמוך בגובה בו נמצאים השוהים בחדר. החיסרון שלו שהוא תופס שטח ניכר מהרצפה שעליה הוא מונח.

מזגן רצפתי דו כיווני – ניתן להציב אותו בתוך פתח בקיר, אשר למעשה מפריד בין שני חדרים הקרובים זה לזה. כך הוא יכול לקרר שני חדרים.