מיזוג אויר

מיזוג אויר

 

 

איך בוחרים מזגן?

לבחירה מוצלחת של מזגן, מומלץ להקפיד על הדברים הבאים:

נתונים – הכלל הוא שככל שהבית גדול, פתוח ומרובה חלונות – תזדקקו למזגן חזק יותר. מצד שני, אתם רוצים לחסוך בעלויות. חפשו על כל מזגן (למעט מיני מרכזי) תווית שכוללת את שם היצרן, הדגם, תפוקתו של המזגן, מקדם היעילות שלו וצריכת החשמל:

 1. הספק – כמות החשמל שהוא צורך בשעה. נקרא קוט"ש שזה קילוואט לשעה.

2.  מקדם היעילות נמדד ב-C.O.P. ככל שהוא גבוה יותר, תקבלו יותר תפוקה ביחס לצריכת החשמל ומכאן – חסכון בהפעלה היומיומית.

3.  תפוקת הקור והחום של המזגן מבוטאת ב-BTU/H. משמעותו: כמה קור או חום תרם המזגן לחלל במשך שעת עבודה אחת. (יהיו מאיתנו ה"עמך" שיקראו לזה "כוח סוס" אבל זה לא נכון). כמה יותר BTU/H – יותר מקרר ולכן ככל שהשטח לקירור גדול – צריך יותר.

4. יעילות – חשוב לחפש על התווית את האות A (או לפחות B). כל אות גבוהה יותר מעידה על מזגן לא יעיל שעלות השימוש בו תהיה גבוהה והימנעו ממנו.

5. עישון או לא – אם מעשנים בחלל שימוזג, דרשו מזגן עם מסנן פחם.

6. לחדר ממוזג ללא חלון – חפשו מזגן עם אופציה של רענון האוויר.

7. תוצרת – קנו מזגן רק מיצרנים מוכרים. יש המון מוצרים ברמה נמוכה שמחירם אטרקטיבי אבל את         תשלמו את החיסכון בהמשך – בצורת עלויות תיקונים וטרטורים לא מעטים.

8. התקנה – זהו מרכיב משמעותי בעלות המזגן (אלא אם כן הוא נייד – אחוז זניח מהמקרים..), ודאו שהצעת המחיר כוללת את עלויות ההתקנה, ההובלה, האביזרים הנדרשים (תושבת המנוע שבחוץ, צינורות, חיבורי חשמל ונקודת חשמל, במידה ודרושה כזו). במזגן מיני מרכזי ודאו שהעלות כוללת עבודות גבס וחשמל שנדרשות. כמו כן דירשו שהבידוד יהיה בצמר סלעים ולא צמר גפן.

9. גבס ועבודה – אם ברצונכם לרכוש מזגן מיני-­מרכזי, ודאו שאיש הגבס שמביאים המתקינים עושה עבודה טובה בהנמכת תקרה או תעלות. בקשו שמות וטלפונים של הלקוחות האחרונים ושאלו על העבודה.

10. אחריות – ודאו שאתם מקבלים אחריות של המוכר גם על ההתקנה וגם על המזגן.

:המדריך לבחירת מזגן

arrow ELECTRA – קטלוג של אלקטרה

arrow TORNADO – קטלוג של טורנדו

arrow MIDEA – קטלוג של מידאה

arrow TADIRAN – קטלוג של תדיראן