מערכות קירור

מערכות קירור

כשאנו מדמיינים קירור, ישר עולה לנגד עינינו תמונה של מקרר, אבל במקרה של חדרי קירור הדרישה היא הרבה יותר מכך ולשם כך צריך – מערכות קירור. את המקרר הקונבנציונאלי שאתם מכירים לא ניתן לכוון לטמפרטורה שרוצים בחדר קירור, ולכן הוא לא יעיל במקרה הזה. יש דרישה למערכת קירור שתהיה איכותית ומקצועית, על מנת להגיע לטמפרטורות המומלצות בחדר קירור.

חדר קירור לא יוכל להיות שלם בלי מערכות בקרה ופיקוד, אשר יאפשרו לו שליטה בכל רגע ורגע אפשרי, התאמה למוצרים וקביעת תרחישי קירור על ידי טיימר. זהו הפתרון האולטימטיבי גם עבור מסעדות ובתי מלון, אשר צריכים לשמור על כשרות ורוצים לשמור על מוצרים תקינים ביום שבת.

ישנם כל מיני סוגים של מערכות קירור מתקדמות. העיקרי שבהם הוא הצ'ילרים, שהוא למעשה מסנני מים. יחידה זו מופקדת על קירור חללים שכוללים בדרך כלל ציוד תעשייתי או לחילופין ציוד של מחשבים, והיא עושה זאת על ידי אוויר או גז קירור. מנהרות קירור והקפאה, מערכות קירור מים, מערכות קירור אוויר צח או שוק פריזרים הם מתקנים אשר נפוצים בשוק גם. ברוב המקרים מדובר במערכות מותאמות לצורך קירור ליקבים, למעדניות, למאפיות וכדומה.

חדר קירור צריך להיות מושם על בידוד אופטימאלי – מניעת חדירת טמפרטורה חמה מחוץ לחדר. משתמשים בחומרים מבודדים, כגון נייר כסף. דלתות חדרי הקירור צריכות להיות ייחודיות והן מתאפיינות בצירים טרומיים.